Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Finanse (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody (/showthread.php?tid=354)



RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - wiedźma - 01-06-2015 21:59

Zajcev - marudzisz.
Po prostu, główny księgowy przegapił termin wypłat z uwagi na fakt, iż przebywa (wypoczywa) na Karaibach tudzież innym fajnym miejscu.
ON na pewno nie dostał 16 maja 750 złoty brutto nagrody za swą ciężką pracę w ochronie granicy państwowej to i stać go na taką niefrasobliwość Tongue


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - lenek - 02-06-2015 00:30

Wiedźma - nie wiesz nie pisz.
Była awaria systemów NBP, dlatego część ludzi dostała, a część nie.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - wiedźma - 02-06-2015 08:14

lenek - skoro wiesz, to podaj konkretne info nt. tej "awarii".
Przyznam, że parę dobrych minut googlowałam i nic nie znalazłam w sieci co by dotyczyło tej awarii skutkującej tym, że część funków nie dostało kasy na czas.

Z góry dzięki za odpowiedź Wink


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - arek32 - 02-06-2015 08:30

Coś tam rzecznik MON przebąkiwał o tej awarii , więc info raczej pewne. Dziś ma niby kasa być na kontach


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - lenek - 02-06-2015 18:16

@Wiedźma - przed sobą mam długą listę awarii SIS2. Myślisz, że o tym jest w sieci?


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - wiedźma - 02-06-2015 21:36

Podziwiam takich ludzi - wiedzą to o czym zwykły zjadacz chleba nigdy się nie dowie. To się nazywa kolejny level wtajemniczenia.

arek32 - ale, że rzecznik MON przebąkiwał o awarii w NBP - no no. Pewnie trepy też dali ciała z przelewami i teraz zwalają winę na NBP. Co ma niby piernik do wiatraka? NBP do Aliora, etc?


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - lenek - 02-06-2015 21:44

@Wiedźma - przynajmniej nie piszę bzdur o innych osobach nie mając do tego podstaw.
Najpierw zorientuj się jaką rolę pełni NBP, a dopiero później zabieraj głos.
Metodę znajdowania przyczyn przez permutacje zostaw politykom i gazetom brukowym.Big Grin


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - wiedźma - 02-06-2015 21:48

Sugerujesz, że każdy przelew "przepływa" przez NBP?

I co? Per..Per - mutacje. Dżizas - ja zwykła chorąży jestem. Mówi mi tu normalnie Undecided


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - lenek - 02-06-2015 21:54

A skąd Straż Graniczna dostaje środki?


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - wiedźma - 03-06-2015 06:37

Musi co z budżetu. Kasa płacona jest z góry, a z tego co się orientuje to pieniążki wpływają chyba z banku PKO BP - bo przecież nie z NBP. Więc dalej nie rozumiem.
Niech mi ktoś w końcu wyjaśni to zagadnienie. Pliss.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - lenek - 03-06-2015 09:27

@Wiedźma zapytaj księgowego jak wróci z Karaibów Smile. Rzucasz inwektywami, a później się dziwisz, że nikt nie chce pomóc.
Ale niech Ci będzie - zobacz jaki bank jest na Pięknej 1 w Białymstoku.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - PlanetaX - 03-06-2015 09:52

Już kiedyś o tym rozmawialiśmy ale bodajże na poprzednim forum...

http://www.money.pl/banki/elixir/

Przelewy między bankami księgowane są na 3 sesjach transferowych w ciągu dnia roboczego (poranna, południowa, popołudniowa). Obstawiam, że wszystkie przelewy są detalicznymi i każdy Oddział przelewa indywidualnie na konta f-szy. Jeden bank musi zaksięgować wyjście kasy. Kasa musi przejść przez jedną z 3 sesji transferowych po czym bank docelowy musi nam jeszcze kasę na koncie zaksięgować. Jeśli choć jedna ze składowych nie będzie spełniona to kasa nie pojawi się nam na koncie w danym dniu roboczym. Mogło być tak, że pracownicy banku mając w poniedziałek bardzo duża ilość transferów nie zdążyli ich zaksięgować przed ostatnią sesją elixir ewentualnie kasa przeszła przez system a nie zaksięgował jej na koncie nasz bank. Jakikolwiek błąd systemu transferów również mógł wpłynąć na to, że przelewy nie zostały wprowadzone do systemu rozliczeń międzybankowych i przez to cały proces przelewowy się opóźnił. Szczerze wątpię aby odpowiedzialność za to ponosiła księgowość któregokolwiek z oddziałów SG. Optymistycznie założę, że w księgowości również pracują f-sze, którym zależy na tym aby pieniążki dostać jak najszybciej.

PozdrawiamSmile


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Kłykcin kończysty - 03-06-2015 16:24

,,Najmłodszy emeryt w Polsce wstąpił do policji w wieku 18 lat, uprawnienia nabył po 15 latach służby i jako 33 latek cieszył się dożywotnią pensją 1500 złotych".

http://natemat.pl/144649,23-lata-pracy-i-emerytura-na-bogato-inspektor-sokolowski-pokazal-niesprawiedliwosc-systemu-emerytalnego


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - wiedźma - 03-06-2015 22:10

Planeta - dzięki. Wiedziałam, że z tym NBP to jakaś ściema. Ciekawa jestem kto będzie pokrywał koszt opóźnienia dokonania wypłat? Bo co do zasady, roszczenie (należne odsetki) przysługuje od Oddziału. A czy oddziały będą wysuwały roszczenia zwrotne do banków?
No - Panie Księgowy Carraibean - wypowiedz się...Skończyłeś już pić swego drinka z orzechu kokosu? Big Grin


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - quasimodo1 - 04-06-2015 09:50

(03-06-2015 22:10 )wiedźma napisał(a):  Planeta - dzięki. Wiedziałam, że z tym NBP to jakaś ściema. Ciekawa jestem kto będzie pokrywał koszt opóźnienia dokonania wypłat? Bo co do zasady, roszczenie (należne odsetki) przysługuje od Oddziału. A czy oddziały będą wysuwały roszczenia zwrotne do banków?
No - Panie Księgowy Carraibean - wypowiedz się...Skończyłeś już pić swego drinka z orzechu kokosu? Big Grin

Jednak @wiedzma -mylisz się. Lenek ma rację . Przelewy i księgowanie to jedno - i tutaj ma rację planeta , a drugie - to patrz ustawa o NBP z 1997 r - a w szczególności art.3.1 oraz art.51.1 - no chyba że SG to udzielne królestwo Wink https://www.nbp.pl/akty_prawne/ustawa_o_nbp/ustawa_o_nbp.pdf


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - lenek - 04-06-2015 21:29

@wiedzma - ja już swoje powiedziałem. Na Księgowego dłuuuugo jeszcze poczekasz. Z hejterami się nie dyskutuje, ich problemy ma się gdzieś.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - pogranicznik - 31-10-2015 14:59

Witam. Mòwią że w mandżurskim nagrody wstrzymano prawda to czy plotki?


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Boruc79 - 31-10-2015 16:59

W BiOSG nie ma nagród, 01 stwierdził że to nie jest święto SG i żadnych nagród nie ma


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - pogranicznik - 31-10-2015 17:38

Czyli prawda


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - zielony 80 - 31-10-2015 17:51

W Mandżurskim jest ta sama śpiewka, to nie nasze święto.
P.S Odchodząca władza obraziła się za brak poparcia Smile