Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Finanse (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody (/showthread.php?tid=354)



RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - straznik123 - 30-01-2016 14:58

Rok w rok jest w okolicach walentynek (mundurowka tez jakos w polowie kwietnia). Czy naprawde w SG pracuja tacy ulomni ludzie, ze nie potrafia tego ogarnac i musza co roku sie o to samo pytac? Masakra.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - james - 30-01-2016 15:18

(30-01-2016 14:58 )straznik123 napisał(a):  Rok w rok jest w okolicach walentynek (mundurowka tez jakos w polowie kwietnia). Czy naprawde w SG pracuja tacy ulomni ludzie, ze nie potrafia tego ogarnac i musza co roku sie o to samo pytac? Masakra.

Kolego tu Niechodzi o ułomność, padło zapytanie to czemu odrazu jakiś komentarz zbędny. Ja już się spotakałem nieraz niepasuje Ci nieodpowiadaj albo przejdź sobie do innego działu. To jest właśnie Poland masakra....
Wracam do pytania, kolego okolice 12-14 luty. Smile pozdrawiam!


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - straznik123 - 30-01-2016 15:39

Dla mnei to jednak jest ulomnosc jezeli co roku padaja te same pytania i takie same odpowiedzi. Poza tym masz taka skleroze, ze nie pamietasz kiedy co roku dostajesz te swiadczenia? Moze zacznijcie jeszcze pytac w polowie miesiaca, kiedy wyplata.
Ten temat mam 700 postow, a polowa z nich to pytania typu: "kiedy trzynastka", "kiedy mundurowka" itp itd. Jak ktos czytac nie potrafi tego co sie tutaj pisze w kolko oraz laczyc faktow z przeszlosci i przypomniec sobie keidy mial kase na koncie to nie wiem jak takie osoby sobie radza w zyciu codziennym.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Bond - 30-01-2016 17:38

(30-01-2016 15:39 )straznik123 napisał(a):  Dla mnei to jednak jest ulomnosc jezeli co roku padaja te same pytania i takie same odpowiedzi. Poza tym masz taka skleroze, ze nie pamietasz kiedy co roku dostajesz te swiadczenia? Moze zacznijcie jeszcze pytac w polowie miesiaca, kiedy wyplata.
Ten temat mam 700 postow, a polowa z nich to pytania typu: "kiedy trzynastka", "kiedy mundurowka" itp itd. Jak ktos czytac nie potrafi tego co sie tutaj pisze w kolko oraz laczyc faktow z przeszlosci i przypomniec sobie keidy mial kase na koncie to nie wiem jak takie osoby sobie radza w zyciu codziennym.
Spoko ludziska...moze umówmy sie podnosic temat po terminie...jak nie wypłaca?


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - niepokorny - 30-01-2016 20:27

Jakby nie posty o trzynastce, mundurówce, nagrodach na maja i listopada to nie było by o czym gadać na forum. To właśnie dzięki takim tematom to forum żyje.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - PlanetaX - 03-02-2016 09:16

Służby mundurowe: trzynastki w 2016 roku mogą być niższe

http://www.rp.pl/Trzynastki-/302029979-Sluzby-mundurowe-trzynastki-w-2016-roku-moga-byc-nizsze.html#ap-1


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - krissg - 03-02-2016 17:24

(03-02-2016 09:16 )PlanetaX napisał(a):  Służby mundurowe: trzynastki w 2016 roku mogą być niższe

http://www.rp.pl/Trzynastki-/302029979-Sluzby-mundurowe-trzynastki-w-2016-roku-moga-byc-nizsze.html#ap-1

Z tego co przeczytałem to mogą być niższe ale mogą być również wyższe. Jeżeli dobrze zrozumiałem to będzie to średnia za cały rok z nagrodami.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - niepokorny - 04-02-2016 00:04

A ja się cieszyłem, że dźwignęli mi dodatek służbowy na miesiąc grudzień a nie tak jak zawsze na listopad.
Nagrody do trzynastki się nie wliczają chyba, że za nagrodę uznamy dźwignięcie dodatku na czas określony. Nagroda roczna to 1/12 rocznego uposażenia a owe uposażenie to uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami: wysługa, stopień, funkcyjny/służbowy, morski/lotniczy.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - krissg - 04-02-2016 06:35

(04-02-2016 00:04 )niepokorny napisał(a):  A ja się cieszyłem, że dźwignęli mi dodatek służbowy na miesiąc grudzień a nie tak jak zawsze na listopad.
Nagrody do trzynastki się nie wliczają chyba, że za nagrodę uznamy dźwignięcie dodatku na czas określony. Nagroda roczna to 1/12 rocznego uposażenia a owe uposażenie to uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami: wysługa, stopień, funkcyjny/służbowy, morski/lotniczy.

Przecież nasze nagrody to nic innego jak podniesienie dodatku na czas określony. Ciekawi mnie tylko ile w tym artykule jest prawdy, bo aby zmienić sposób liczenia musi zmienić się też rozporządzenie.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - uznamczyk - 04-02-2016 07:07

zwiekszony dodatek sluzbowy wliczny jest do 13, i wydaje mi się że akurat w tym wypadju muszę przyznac rację twórca pomyslu....skonczy się szybowanie dodatkow w grudniu xelem zwiekszenia nagrody rocznej......jak sama nazwa wskazuje 13 jest nagroda za roczny wklad funka w służbę a nie za grudniowe spiecie posladow jak ktos sie stara caly rok i mial systematycznie utrzymywany kwartalnik z reguły na tym samym poziomie to nie ma co się martwic


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - marcell - 04-02-2016 13:12

To w sumie jest interesujace na jakiej podstawie zaliczano nam 13stke jako grudniowa pensje? :-)
Dostałem rozkaz z podstawą prawną art113a ustawy o SG traktującym o 1/12 uposażenia. Skąd ta interpretacja że 1/12 to akurat był a już nie jest grudzień - nie wiem :-) Nie doszukalem się żadnego rozporządzenia na ten temat. Dla mnie logiczne jest zastosowanie w ustawie 1/12 jako średniej z całego roku. Gdyby ustawodawca chciał wybrać konkretny miesiac, to by wskazał że np. grudzień. No ale może o czymś nie wiem :-)


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - niepokorny - 04-02-2016 18:03

Warunki wypłacania "starej" nagrody rocznej były zawarte w rozporządzeniu do UoSG. Nowelizacja naszej ustawy zniosła art. UoSG na podstawie którego zostało wydane rozporządzenie w sprawie "starej" nagrody rocznej więc automatycznie rozporządzenie to zostało uznane za uchylone. Warunki przyznawania i wypłacania "nowej" nagrody rocznej są już zapisane w UoSG.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - krissg - 04-02-2016 18:41

(04-02-2016 18:03 )niepokorny napisał(a):  Warunki wypłacania "starej" nagrody rocznej były zawarte w rozporządzeniu do UoSG. Nowelizacja naszej ustawy zniosła art. UoSG na podstawie którego zostało wydane rozporządzenie w sprawie "starej" nagrody rocznej więc automatycznie rozporządzenie to zostało uznane za uchylone. Warunki przyznawania i wypłacania "nowej" nagrody rocznej są już zapisane w UoSG.

Faktycznie jest zapis w UoSG. Ten sposób liczenia według mnie jest sprawiedliwy gdyż jest to nagroda za cały rok.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - marcell - 04-02-2016 21:31

I wszystko jasne. Dzieki Niepokorny.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Boruc79 - 11-02-2016 15:34

Jakieś przecieki kiedy 13 - stka? :-) :-)


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - keyser soze - 11-02-2016 16:16

W ten piatek.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - straznik123 - 11-02-2016 18:28

Tez cos slyszalem, ze 12go Wink


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Valhalla49 - 11-02-2016 19:35

Jutro płacą 13 - tki :-)


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - marcell - 11-02-2016 21:12

(11-02-2016 19:35 )Valhalla49 napisał(a):  Jutro płacą 13 - tki :-)
CoolBig Grin
https://www.youtube.com/watch?v=L9EK8hXtqeY


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Oni - 12-02-2016 06:16

Przyznać się, że jeszcze nie ma, a już wydanaBig Grin