Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Finanse (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody (/showthread.php?tid=354)



RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - marcell - 04-05-2016 15:38

Matarez, w idealnych warunkach służby takie nagradzanie może i spełniało by swą rolę. Może i gdzies ta role spelnia. Super. Natomiast rzeczywistość z którą ja się spotkałem i która opisują po części Wiedźma oraz Marine jest powodem takiego a nie innego mojego pogladu na sprawę nagród. Zgodzę sie, że należy dążyć do doskonałości - jeśli ktoś podniesie taki argument. Ja jednak, biorąc pod uwagę zastałą rzeczywistość, preferuje model działań na rzecz grupy, a nie wyróżniania jednostek, często na siłę i bez właściwego uzasadnienia.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - krissg - 04-05-2016 17:17

Jakiego systemu podziału nagród byśmy nie przyjęli to będzie on niesprawiedliwy. Najważniejszą rolę odgrywają tu przełożeni, którzy niestety w większości przypadków są jego najsłabszym ogniwem.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - TRUTH - 04-05-2016 19:45

Witam i pozdrawiam.
Jestem krytykiem obecnego systemu przyznawania wszelakich nagród i bonusów w formie niejawnej.
Bardzo,bardzo temu była lista wywieszana na tablicy ogłoszeń i tam pojawiali się absztyfikanci co dostawali nagrody i wyróżnienia. I na najbliższej odprawie pojawiały się pytania. Zresztą i sami wodzowie wiedzieli co ich czeka jeśli wywieszka będzie stworzona na zasadzie:" bo mój wujek to Kłopotek..." i jeśli ktoś dostał nagrodę wódz plemienia(Knt,naczalnik) albo jego wezyr(kier grupy,zakładu,zespołu) musiał uzasadnić (lub nie,jeśli plemię widziało lub słyszało wyniki) dlaczego tak jest. A teraz...? Panuje głęboki nepotyzm. Im bardziej brązowy język (o nosie nie wspomnę) i czasami niczym nie uzasadnione widzimisię tym bardziej prokuruje się owe wyróżnienia.Uczciwy przełożony powinien stanąć oko w oko z załogą i odpowiedzieć uczciwie na pytania. Ty i Ty dostałeś bo to i to zrobiłeś a ty tylko bywałeś w służbie lub pracy i nic nie dostałeś.Dlaczego to zostało w naszej formacji zniszczone...?Ponieważ lepiej kieruje się ludźmi skłóconymi. Proste myślenie nieprawdaż?
Robbi pozdrawiam... Wink


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - krissg - 04-05-2016 20:31

(04-05-2016 19:45 )TRUTH napisał(a):  Witam i pozdrawiam.
Jestem krytykiem obecnego systemu przyznawania wszelakich nagród i bonusów w formie niejawnej.
Bardzo,bardzo temu była lista wywieszana na tablicy ogłoszeń i tam pojawiali się absztyfikanci co dostawali nagrody i wyróżnienia. I na najbliższej odprawie pojawiały się pytania. Zresztą i sami wodzowie wiedzieli co ich czeka jeśli wywieszka będzie stworzona na zasadzie:" bo mój wujek to Kłopotek..." i jeśli ktoś dostał nagrodę wódz plemienia(Knt,naczalnik) albo jego wezyr(kier grupy,zakładu,zespołu) musiał uzasadnić (lub nie,jeśli plemię widziało lub słyszało wyniki) dlaczego tak jest. A teraz...? Panuje głęboki nepotyzm. Im bardziej brązowy język (o nosie nie wspomnę) i czasami niczym nie uzasadnione widzimisię tym bardziej prokuruje się owe wyróżnienia.Uczciwy przełożony powinien stanąć oko w oko z załogą i odpowiedzieć uczciwie na pytania. Ty i Ty dostałeś bo to i to zrobiłeś a ty tylko bywałeś w służbie lub pracy i nic nie dostałeś.Dlaczego to zostało w naszej formacji zniszczone...?Ponieważ lepiej kieruje się ludźmi skłóconymi. Proste myślenie nieprawdaż?
Robbi pozdrawiam... Wink
W pełni się z Tobą zgadzam i dlatego uważam że najsłabsze ogniwo to przełożeni.Co do jawności to również jestem za bo wymusza na przełożonych choć trochę obiektywizmu i umożliwia patrzenie im na ręce.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - zygmunt - 04-05-2016 21:27

(28-04-2016 12:24 )Gekon napisał(a):  a jak u was z nagrodami na święto??
u nas komediańci powiedzieli że nagrody ma dostać 25% stanu jednostki, i że to prykaz z wawki.
a tak na marginesie jak wypłacają u Was za L4? u nas są kwoty w wysokości 1.36 zł. to jakaś masakra
t

Fajna zasada 25%, pod warunkiem, że nagrodę otrzyma 25% Panów Dyrektorów, 25% Panów Komendantów Oddziałów, 25% Panów Komendantów Placówek, 25 % Panów Zastępców itd.. Baju, baju . Zasada 25 % jest po to aby w/w otrzymali nagrody w 99%. Proste.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - chomop1 - 04-05-2016 21:39

Są nagrody za L4 po 1 zł 34 gr ponieważ teraz przydzielane są za każdy dzień za konkretnego funkcjonariusza. Po podwyżce było wypłacane wyrównanie i to jest procent od dniowej podwyżki danego funkcjonariusza który był na zwolnieniu. Nie można tych drobnych kwot pododawać od różnych funkcjonariuszy i dać jednej osobie skoro wcześniej twierdziło się, że w określonym dniu określonego funkcjonariusza zastępował określony funkcjonariusz.
Ktoś walczył o taki podział i podobno miał być sprawiedliwy.

Papier i procedury więcej warte niż nagroda 1.34 minus podatek, ale jest sprawiedliwie.Confused


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - pchor_1 - 05-05-2016 19:52

Nie można dać nagrody wszystkim w takiej samej wysokości ponieważ byłoby to demotywujàce dla tych funkcjonariuszy, którzy się starajà, angażujà I wyróżniajà na tle innych. Za służbę jest wypłata, która co miesiàc wpływa na konta. Nagroda jest wyróżnieniem i tak powinna być traktowana. Danie jej wszystkim przeczy tej idei.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - kszekosz - 06-05-2016 18:56

A w NOSGu nagród nie będzie, bo jenerał powiedział, że nagrody na święta SG i Niepodległości to przeżytek i głupota. Chyba nie zauważył, że opcja polityczna cisnąca na oszczędności w służbach już odeszła...


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - ezech - 06-05-2016 19:18

TRUTH dobrze prawi, powinny być wywieszane listy osób nagrodzonych, bo ostatecznie nagroda to dla mnie jest to powód do satysfakcji, ja tam nie mam problemu z tym żeby komukolwiek wyjaśnić czemu akurat dostałem nagrodę, z drugiej strony nie podawanie takiej informacji jest po prostu mega wygodne dla szefostwa Wink co do tego że nagrody należą się tylko najlepszym - ostrożnie przecież trzynastka to też nagroda Wink


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - pchor_1 - 07-05-2016 06:53

(06-05-2016 18:56 )kszekosz napisał(a):  A w NOSGu nagród nie będzie, bo jenerał powiedział, że nagrody na święta SG i Niepodległości to przeżytek i głupota. Chyba nie zauważył, że opcja polityczna cisnąca na oszczędności w służbach już odeszła...

NwOSG tak samo w tym roku.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Artek_SG - 07-05-2016 07:45

(07-05-2016 06:53 )pchor_1 napisał(a):  
(06-05-2016 18:56 )kszekosz napisał(a):  A w NOSGu nagród nie będzie, bo jenerał powiedział, że nagrody na święta SG i Niepodległości to przeżytek i głupota. Chyba nie zauważył, że opcja polityczna cisnąca na oszczędności w służbach już odeszła...

NwOSG tak samo w tym roku.

chodzi o NOSG, czy NoOSG (sorry że pytam ale ludzie mylą i w obu jest jenerał).
Jeśli chodzi o No...., to coś tam będzie,


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - kszekosz - 08-05-2016 20:59

(07-05-2016 07:45 )Artek_SG napisał(a):  
(07-05-2016 06:53 )pchor_1 napisał(a):  
(06-05-2016 18:56 )kszekosz napisał(a):  A w NOSGu nagród nie będzie, bo jenerał powiedział, że nagrody na święta SG i Niepodległości to przeżytek i głupota. Chyba nie zauważył, że opcja polityczna cisnąca na oszczędności w służbach już odeszła...

NwOSG tak samo w tym roku.

chodzi o NOSG, czy NoOSG (sorry że pytam ale ludzie mylą i w obu jest jenerał).
Jeśli chodzi o No...., to coś tam będzie,

W Chełmie miało nie być, taką relację słów jenerała zdawał mój 01 parę miesięcy temu.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - dj_paulus - 16-05-2016 13:51

Czy w jakimś już oddziale płacili nagrody majowe?
Jeśli nie to kiedy będą wypłacać?


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - HATE - 16-05-2016 14:35

Włożyłeś kij w mrowisko>>>


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - dj_paulus - 16-05-2016 15:00

To że się pytam nie znaczy że dostanę tę nagrodę.
Z ciekawości się pytam.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - niki - 16-05-2016 15:58

w-mosg jakiś przelew na niecałe 500 stówek był.Ludzie gadają że to niby to.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - mnich - 16-05-2016 16:17

W NOSG podobno były jakieś premie przelewane pod koniec kwietnia. Min. 500 zł brutto.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - quasimodo1 - 16-05-2016 17:32

Jak pięć stów to z Programu 500+. Wink


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - mk7547 - 16-05-2016 22:08

W-MOSG 600 brutto już na koncie od piątku


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - straznik123 - 18-05-2016 10:14

(16-05-2016 22:08 )mk7547 napisał(a):  W-MOSG 600 brutto już na koncie od piątku
Na koncie to mozesz miec jedynie kwote netto, a nie brutto Tongue