Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Finanse (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody (/showthread.php?tid=354)



RE: Nagrody - Listopad - straznik123 - 13-11-2012 20:11

(13-11-2012 20:02 )HATE napisał(a):  Abes uŻytkowników

No wlasnie. Juz lepiej niech ludzie czytaja te wszystkie gorzkie zale niz takie babole, ktore gorzej swiadcza o nas.


RE: Nagrody - Listopad - Abes - 13-11-2012 20:51

Juz sie nie posikajcie,Panowie łowcy błedów, skupcie sie lepiej na lemantowaniu......
Ale jeśli sprawia wam to radość to proszę bardzo:

Kiedy bendom wypłacac zasłurzonom czynastom pensje ktura sie wszystkim nalerzy? dlaczego tak puzno i dlaczego tak mało? Przecierż to za mało dla tak cięrzko i wiernie słurzoncym! Big Grin

Do dzieła specjaliściBig Grin


RE: Nagrody - Listopad - HATE - 13-11-2012 22:01

Abes, z szacunku do Twej osoby,jak i tez munduru jaki nosisz, skoncz juz wylewac scieki,kazdy z nas nosi mundur,nie od dzis wiadomo,ze jezeli nikt z nas sie nie bedzie upominal o swoje,to nikt nie da nic za darmo. A do cywili co czytaja to forum i "wieczny lament"(jak okreslaja nasze problemy z finansami),to nie jest rozowo na 2 grupie(sier sztab)utrzymac w Krakowie rodziny(nikt CI nie kazal isc w mundur),ale to tez ktos musi robic ZA GODZIWE UPOSAZENIE! Qualin jestes z Poznania?


RE: Nagrody - Listopad - keyser soze - 14-11-2012 06:36

Abes i Olin reprezentują "jedyną słuszną" ideową linię rządu (czyt. przełożonych), dlatego piszą takie głupoty. No ale przynajmniej jeden z nich jest na wysokim U, więc może naprawdę nie jest on w stanie zrozumieć ludzi z pierwszej linii frontu...


RE: Nagrody - Listopad - Abes - 14-11-2012 08:15

keyser soze

po raz kolejny piszesz niczym nie poprate bzdury i sie jesz domysły.... nie masz pojecia na którym U jestem i nie masz pojecia czym sie zajmuje. Becz dalej frontowcu....

Hate

doskonale wiem jak to jest żyć za nasze uposażenia ale irytujące jest strasznie jeśli funki skupiają sie tylko na wiecznym malkontenctwie. Od tego nasze pensje nie wzrosną. Ciekawe ilu z tym płączków pofatygowało się na manifestacje? Ilu z nich próbuje zrobić coś aby zmienić swój los?

Ja zdecydowanie wole brać sprawy w swoje ręce i jeśłi jest mi źle to próbuje to zmienić i to nie poprzez klepanie postów na forum ale poprzez działanie. Zarabiam mało i dlatego dorabiam.Wiem ze nie tak powinno to wygladać bo powinniśmy żyć z jednej pensji ale realia są dzisiaj inne. Tusk nie czyta tego forum a nawet gdyby czytał to i tak ma wylane na nas. Co daje bicie postów typu: kiedy? ile? dlaczego tak mało? odpowiedź: nic! powiadasz ,,upominanie się o swoje".... tu? na forum? od tego jest 01 oddziału,księgowy, księgowa...

Skoro jest tak źle to dlaczego siedzisz w formacji? nie chcesz sie przekonać jak jest w cywilu? jak pracują ludzie w prywatnych firmach? tam dopiero jest rozpacz! o 13tkach, mundurówkach, przejazdach, karpiowym, gruszach,remontowych i kwaterze to oni nawet nie marzą!! modlą sięzeby pensje dostać w jednej wypłącie a nie rozbitą na 3 raty...

Proponuje troche pokory bo są ludzie którzy mają zdecydowanie gorzej od nas...

Tyle z mojej strony. koniec. Pozdrawiam tych wiecznie niezadowolonych.


RE: Nagrody - Listopad - WOP - 14-11-2012 09:08

(14-11-2012 08:15 )Abes napisał(a):  keyser soze

po raz kolejny piszesz niczym nie poprate bzdury i sie jesz domysły.... nie masz pojecia na którym U jestem i nie masz pojecia czym sie zajmuje. Becz dalej frontowcu....

Hate

doskonale wiem jak to jest żyć za nasze uposażenia ale irytujące jest strasznie jeśli funki skupiają sie tylko na wiecznym malkontenctwie. Od tego nasze pensje nie wzrosną. Ciekawe ilu z tym płączków pofatygowało się na manifestacje? Ilu z nich próbuje zrobić coś aby zmienić swój los?

Ja zdecydowanie wole brać sprawy w swoje ręce i jeśłi jest mi źle to próbuje to zmienić i to nie poprzez klepanie postów na forum ale poprzez działanie. Zarabiam mało i dlatego dorabiam.Wiem ze nie tak powinno to wygladać bo powinniśmy żyć z jednej pensji ale realia są dzisiaj inne. Tusk nie czyta tego forum a nawet gdyby czytał to i tak ma wylane na nas. Co daje bicie postów typu: kiedy? ile? dlaczego tak mało? odpowiedź: nic! powiadasz ,,upominanie się o swoje".... tu? na forum? od tego jest 01 oddziału,księgowy, księgowa...

Skoro jest tak źle to dlaczego siedzisz w formacji? nie chcesz sie przekonać jak jest w cywilu? jak pracują ludzie w prywatnych firmach? tam dopiero jest rozpacz! o 13tkach, mundurówkach, przejazdach, karpiowym, gruszach,remontowych i kwaterze to oni nawet nie marzą!! modlą sięzeby pensje dostać w jednej wypłącie a nie rozbitą na 3 raty...

Proponuje troche pokory bo są ludzie którzy mają zdecydowanie gorzej od nas...

Tyle z mojej strony. koniec. Pozdrawiam tych wiecznie niezadowolonych.

Też pozdrawiam tych wiecznie nie zadowolonych. Panowie i Panie co was tu jeszcze trzyma? Przecież w cywilu jest tak pięknie (jak piszecie) telefony i samochody służbowe dla każdego dużo kasy - to ja się pytam czemu Was tam jeszcze nie ma???
A tak na poważnie niech każdy z tych malkontentów odpowie sobie szczerze za co miałby dostawać te nagrody? Co w ostatnim czasie zrobił więcej niż tylko to że przychodził do służby. W formacji już się przyjęło że jak przychodzę co pracy to już jestem dobry, no może i tak bo na tle obiboków na zwolnieniach od psychologów wygląda się całkiem całkiem.
Powiem jeszcze jedno najwięcej tych płaczków jest tam gdzie najmniej się robi. Popieram Abes


RE: Nagrody - Listopad - HATE - 14-11-2012 10:16

Dobrze Panowie Abes i WOP,zgadzam się,że u prywaciarzy jest inaczej( mniej kolorowo pod względem pensji,zabezpieczenia emerytalnego,ubezpieczenia itp..),że pensję dostaję za to,że przychodzę(a w wielu przypadkach dojeżdżam nawet po 140 km),nie wiem i nie interesuje mnie na jakich grupach,stanowiskach przyszło Wam w chwale służyć Ojczyźnie,ale tak z normalnego odruchu serca(czy też współczucia)dla tych co mają niższe uposażenia niż Wy,powinniście zrozumieć trochę tych Ludzi inaczej zarabiających,i ciągle narzekających,bo jak mówicie jest 01,ktoś tam ktoś,kto ma Cię serdecznie w d...,to cieszę się i utożsamiam z Tymi,którzy tak jak ja chcą godziwie"przeżyć" miesiąc,że jest to forum i ten temat gdzie można wylać swe żale,popłakać,bo jutro musisz wstać do tej roboty(bez względu na grupę,stanowisko itp)...


RE: Nagrody - Listopad - August - 14-11-2012 11:13

Tak. Ludzie zawsze będą narzekać zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie nie liczysz się jako człowiek i to co sobą reprezentujesz tylko to co i ile posiadasz. Dla pocieszenia tych co są na II, III, itd. grupach napiszę, że jak będziecie na wyższych grupach uposażenia to i tak będziecie narzekać, że macie mało. Takie czasy.
Chciałbym jeszcze zapytać dlaczego dostajemy nagrody na 11 listopada? Jeżeli na Święto Narodowe to nagrody powinni dostawać wszyscy Polacy a nie tylko jakieś grupy zawodowe. Nasze święto jest w maju i w tym terminie powinien każdy funkcjonariusz otrzymać nagrodę za swoją służbę.


RE: Nagrody - Listopad - Olin - 14-11-2012 14:17

(14-11-2012 06:36 )keyser soze napisał(a):  Abes i Olin reprezentują "jedyną słuszną" ideową linię rządu (czyt. przełożonych), dlatego piszą takie głupoty. No ale przynajmniej jeden z nich jest na wysokim U, więc może naprawdę nie jest on w stanie zrozumieć ludzi z pierwszej linii frontu...
Miałem nie odpisywać bo nie mam na celu prowokowania dziwnych potyczek na forum. Sens mojej wypowiedzi jest analogiczny do słów użytkownika Abes. Czytelnik forum nie będący f-szem powie, że jesteśmy dziadami chorymi na zachłanność - bo tylko narzekamy że mało, mało i mało.
Jeżeli jest wam źle to pamiętajcie, że każdy z nas jest wolnym człowiekiem co czyni go kowalem własnego losu. Na siłę nikt nikogo w tej służbie nie trzyma i wystarczy jeden kwitek i po chwili nie jesteście tu i nie musicie narzekać, mało tego możecie znaleźć inną lepszą i lepiej płatną pracę.

Do jednej cytowanej kwestii się zgodzę - nie znalazłem się w SG bo np. szukałem pracy (a SG przyjmowała papiery od kandydatów) czy też złożę kwity, zobaczę jak będzie, jestem w tej służbie bo chciałem służyć w mundurze bez względu na otaczający mnie świat (i jeśli chcecie możecie to nazywać "jedyną słuszną" ideową linią rządu).
Pozdrawiam


RE: Nagrody - Listopad - WOP - 14-11-2012 14:44

W sumie rozumiem funkcjonariuszy (i innych ludzi również) że kasa jest ważna, a dla niektórych nawet jest ważniejsza od tego że noszą mundur i mają stosowne przywileje. Oczywiście zaraz znajdą się tacy którzy napiszą że mundur nie wyżywi rodziny. A co malkontenci powiedzą cywilom zatrudnionym w SG, którzy niejednokrotnie wykonują to samo co funkcjonariusze za kasę dużo mniejszą. Jeszcze narzekanie o kasę (że mało) jestem w stanie znieść, ale tu są wpisy: "płacili? kiedy?, nam tak, a nam nie". Wiadomo kiedy płacą np. trzynastkę zazwyczaj wszędzie tego samego dnia, ale nie dla niektórych to ważne jest czy przed południem czy po południu. Paranoja.


RE: Nagrody - Listopad - 1701 - 15-11-2012 15:58

WIADMO COS CZY W -MOSG PLACILO DODATKI BO PODOBNO JUTRO DOPIERO.

sory za drukowane litery


RE: Nagrody - Listopad - grzegorz - 16-11-2012 01:14

(09-11-2012 20:46 )keyser soze napisał(a):  Pytanie - ale tak na serio - dlaczego będąc informatykiem siedzisz w SG za 1500PLN?
Odpowiedź spóźniona ale bardzo prosta bo mi się to opłaca przede wszystkim mentalnie - tu mogę usłyszeć jaki jestem zajebisty w tym co robię, tu mogę pokazać, że jest ktoś w tej instytucji, do kogo można przyjść lub zadzwonić i będzie załatwione i potem wracam do domu taki naładowany pozytywnie, że chce mi się pracować i zarabiam. Jeśli jest ktoś komu nie pomogłem od ręki to z chęcią wysłucham krytyki i się poprawię.
Ele być może dlatego się nie zrozumieliśmy bo dla mnie praca w Straży Granicznej jest swego rodzaju nobilitacją i samo hasło sprawia, że ja jestem dumny z tego, że tu pracuję a ludzie inaczej na mnie patrzą. Nie jestem informatykiem w Oddziale - informatycy chodzą w mundurach, a ja pracuję. Dla Komendanta.


RE: Nagrody - Listopad - Grudzień - PlanetaX - 20-12-2012 09:42

MOSG - wypłata tzw. "karpiowego" - czyli nagród grudniowych nastąpi 21.12 - piątek.


RE: Nagrody - Listopad - Grudzień - Valhalla49 - 20-12-2012 10:57

Cieniutkie będą te "karpiowe".
Wesołych Świąt


RE: Nagrody - Listopad - Grudzień - bastev - 20-12-2012 11:13

(20-12-2012 10:57 )Valhalla49 napisał(a):  Cieniutkie będą te "karpiowe".
Wesołych Świąt

Cool
Dobre bedzię nawet 100 zł..jeśli wogole będzie..
Bo tak dostaną zwykli "wyrobnicy"
"Góra" to napewno nie skrzywdzi się..Są takowe
dodatki kwartalne i nie tylko..Tacy co dostają wiedzą
o co chodzi..
Takie życie....


RE: Nagrody - Listopad - Grudzień - keyser soze - 20-12-2012 21:45

Eee tam, ja już od trzech lat nie dostaję nagród bo nie strzelam z ucha i jestem politycznie niepoprawny, ale jakoś nie zamartwia mnie to - grunt, że honor swój mam i nie daje się zeszmacic Smile


RE: Nagrody - Listopad - Grudzień - rudi - 21-12-2012 16:08

narazie cisza


RE: Nagrody - Listopad - Grudzień - bastev - 21-12-2012 16:50

ShyCool
Nadal cisza....
Fajnie jest


RE: Nagrody - Listopad - Grudzień - Abes - 21-12-2012 18:16

MOSG- karpiowe na koncieSmile


RE: Nagrody - Listopad - Grudzień - bastev - 21-12-2012 18:27

(21-12-2012 18:16 )Abes napisał(a):  MOSG- karpiowe na koncieSmile
Hej Hej..
Rzucajcie kwotami...Ciekawe czy były rózne dla poszczególnych
jednostek organizacyjnych..Cool