Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Finanse (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody (/showthread.php?tid=354)



RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Bond - 05-04-2017 07:30

(05-04-2017 06:55 )Renegat napisał(a):  Wiadomo co do daty kiedy mundurówka?
Poważnie mówi się o 14 tym.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - wiosna - 05-04-2017 08:08

W Policji 14 to pewnie i u nasBig Grin


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - mk7547 - 11-04-2017 19:18

W tym roku będzie mundurówka? Bo dostałem na pocztę dostęp do magazynu mundurowego i niby dostępne 1575 punktów. Żadnych mundurów nie mogę wybrać


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - krissg - 11-04-2017 20:19

(11-04-2017 19:18 )mk7547 napisał(a):  W tym roku będzie mundurówka? Bo dostałem na pocztę dostęp do magazynu mundurowego i niby dostępne 1575 punktów. Żadnych mundurów nie mogę wybrać

Mają płacić 14 kwietnia.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - nikodem_dyzma - 12-04-2017 08:06

Połowa miesiąca a już wszyscy wpatrzeni w konta bankowe czekając na mundurówki Smile


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - rudi - 12-04-2017 08:57

o to jestem zaskoczony ,że będzie bo już myślałem o wypunktowaniu nas w magazynie mundurowym, a kwota jeszcze stara czy już jakaś nowa?


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - krissg - 12-04-2017 13:29

(12-04-2017 08:57 )rudi napisał(a):  o to jestem zaskoczony ,że będzie bo już myślałem o wypunktowaniu nas w magazynie mundurowym, a kwota jeszcze stara czy już jakaś nowa?

Z tego co mi wiadomo to po staremu.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - nikodem_dyzma - 12-04-2017 15:20

Czyli z tego magazynu możemy zamówić dowolne umundurowanie według własnych potrzeb za przyznane nam punkty które odnawiają się raz w roku ? Dobrze to rozumiem ?


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - kszekosz - 12-04-2017 20:41

Nie wiem skąd ten temat punktów jeszcze powrócił. Wydawało mi się, że jak PiS przejął władzę to praktycznie od razu zastopowano po naciskach związków tę reformę i dlatego w kwietniu ub. roku dostaliśmy 2 tysiące jak zwykle. Przez rok nie było nigdzie mowy żeby coś się zmieniło w tym temacie.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Boruc79 - 12-04-2017 22:32

Punkty , punkciki, ale jak nie wybierzesz mundurów to punktów Ci nie zabíorą i mundurówkę całą dostaniesz


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - PlanetaX - 13-04-2017 06:58

§ 6. Wartość pieniężna 1 punktu przeliczeniowego określonego w normach umundurowania wynosi 1 zł.

Bielizna 310
Umundurowanie wyjściowe, galowe, polowe, służbowe 1 575
Czyszczenie umundurowania 255
Ogółem wartość równoważnika pieniężnego 2 140


http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2016/423

Jakie ja to niestworzone historie w pracy słyszę a to że mundurówki już nie ma, a to że ostatnia a to że 300 pln ..ręce opadająBig Grin


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - nikodem_dyzma - 13-04-2017 16:51

Mundurówka zostaje pytanie w jaki sposób można wykorzystać punkty, które każdy ma na koncie


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - alien - 13-04-2017 17:54

Nikodemie Dyzmo:
Teoretycznie jutro wszyscy ostatni raz dostaną mundurówkę w formie kasy na konto. Dlaczego teoretycznie to za moment. Oprócz kasy każdy funkcjonariusz otrzyma pakiet punktów 1575. Punkty będzie mógł a nawet przynajmniej w części będzie musiał w przeciągu roku wymienić na umundurowanie. De facto jest na to czas do 2020 roku. Aby wymienić punkty trzeba będzie zalogować się do aplikacji o ile dobrze kojarzę o nazwie Sezam i wyklikać sobie potrzebne elementy, za które zapłacisz punktami. Te punkty co Tobie zostaną to za rok przelicza w stosunku 1pkt=1zloty i tę kasę Tobie wypłacą w formie mniejszej mundurówki. I ponownie dostaniesz pakiet punktów. Co jest istotne punkty nie sumują się z poszczególnych lat. A teraz dlaczego teoretycznie ostatni raz? W najlepszej sytuacji są ci co za 2 lata będą odchodzić. Nie będą pobierać nowych elementów umundurowania i za rok i dwa pobiorą pełną sumkę. Ale w 3 roku gdyby coś już muszą większość punktów wykorzystać gdyż nie zdążą się przemundurować. Przy okazji też taka wiadomość dla zwolenników serwisów aukcyjnych, że ceny elementów umundurowania za punkty są delikatnie mówiąc bardziej konkurencyjne.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - nikodem_dyzma - 13-04-2017 18:01

Czyli z jednej strony trochę żal, że mundurówka w obecnej formie przestanie istnieć. Z drugiej jednak strony skończy się ciągłe narzekanie, że nie mam munduru ponieważ magazyny są puste i nie mam w czym chodzić . Teraz każdy według własnego uznania będzie mógł uzupełnić sorty o potrzebne rzeczy.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - dziunio - 13-04-2017 18:18

(13-04-2017 18:01 )nikodem_dyzma napisał(a):  Czyli z jednej strony trochę żal, że mundurówka w obecnej formie przestanie istnieć. Z drugiej jednak strony skończy się ciągłe narzekanie, że nie mam munduru ponieważ magazyny są puste i nie mam w czym chodzić . Teraz każdy według własnego uznania będzie mógł uzupełnić sorty o potrzebne rzeczy.
Czuje, że magazyny będą dalej puste tylko że teraz nie będzie pieniążków by je kupić..Big Grin


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - niepokorny - 13-04-2017 18:37

Alien a skąd masz takie informacje, że to ostatnia mundurówka?
Co do mundurówki to przytoczę swoją wypowiedź która powinna co nieco rozjaśnić:
(10-03-2016 13:50 )niepokorny napisał(a):  PO realizując swój pomysł wprowadziło do UoSG zapis, że mundurówka należy się w formie punktów przeliczeniowych. PiS, chcąc zmienić zamysł PO, miało dwa wyjścia - albo zmienić ponownie UoSG albo wprowadzić nowe rozporządzenie w którym mundurówka będzie w formie punktów (zgodnie z UoSG) ale punkty będą przeliczalne na złotówki. Zdecydowano się na ten drugi wariant bo był łatwiejszy do realizacji.
Tylko żeby ktoś nie odebrał mojego posta jako agitacji politycznej.



RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - zdzicho - 13-04-2017 18:38

Witam wszystkich. Nie mamy co się martwić, mundurówka będzie cały czas w wysokości 2140 zł w przypadku zwykłego f-sza. W dniu 1 kwietnia zaczął działać Centralny Magazyn Mundurowy SG z siedzibą w COSSG i to właśnie dlatego dostaliśmy maila z loginami i hasłami dostępu do programu. Każdy z nas ma na koncie 1575 pkt. do wykorzystania w okresie od 1.04 do 31.03. W przypadku kiedy nie wykorzystamy punktów 31.03. zamienią się na złotówki czyli: 1575 pkt =1575 zł + 310 zł (wartość bielizny) +255 zł (czyszczenie) = 2140 zł do wypłaty. I za rok nowe punkty wysokości 1575 pkt. do wykorzystania w kolejnym roku.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - alien - 13-04-2017 20:13

(13-04-2017 18:37 )niepokorny napisał(a):  Alien a skąd masz takie informacje, że to ostatnia mundurówka?

Starałem się to napisać w najbardziej przystępny sposób ale nie wyszło. A może rzutem na taśmę Smile doprecyzuję: ostatnia taka mundurówka w formie każdemu po 2140. A potem to 565 zeta plus to co zostanie z transferu 1575 punktów.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - zdzicho - 13-04-2017 21:07

Tak, w przypadku kiedy f-sz nic nie kupi za punkty dostanie 2140 zł.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - alien - 13-04-2017 21:37

(13-04-2017 21:07 )zdzicho napisał(a):  Tak, w przypadku kiedy f-sz nic nie kupi za punkty dostanie 2140 zł.

Musi kupić aby się przemundurować. Nie ma wyboru. Za jeden pakiet punktów nie skompletuje całości. Przynajmniej musi rozłożyć to na 2 lata. Dlatego jak ktoś odchodzi ze służby w ciągu najbliższych 2 lat to może sobie darować i otrzyma 2140 zeta.