Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Ośrodek Lesznowola - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Kursy - Szkolenia - Przeniesienia (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Wątek: Ośrodek Lesznowola (/showthread.php?tid=4718)



Ośrodek Lesznowola - Lucky - 06-07-2023 11:36

Serwus
Jest tu ktoś, kto tam służy/służył i może coś rzeczowego powiedzieć o tej placówce ?

z góry dzięki


RE: Ośrodek Lesznowola - niepokorny - 06-07-2023 13:58

Chociaż są blisko warszawskiego koryta to jednak nie mają ani dodatku stołecznego ani modlińskiego.
Ta placówka to strzeżony ośrodek dla cudzoziemców. Służba tam jest nudna i prosta jak budowa cepa - nie dopuścić do ucieczki osadzonych. Zero możliwości rozwoju. Zwykle wypycha się tam tych, którzy nie radzą sobie z zadaniami wymagającymi zwiększonego wysiłku intelektualnego. Nie wiem jaka jest tam struktura etatowa ale podejrzewam, że ciężko tam będzie dostać wyższy etat.
Moje zdanie jest takie: Każda inna placówka NwOSG tylko nie strzeżony ośrodek.
---------------------------
A tak przy okazji: jak radzą sobie z dojazdem na tą placówkę niezmotoryzowani?


RE: Ośrodek Lesznowola - Lucky - 06-07-2023 16:56

Dzięki za cenną uwagę, mam niestey podejrzenia, że tam wyląduję.


RE: Ośrodek Lesznowola - frontiera - 06-07-2023 18:52

(06-07-2023 16:56 )Lucky napisał(a):  Dzięki za cenną uwagę, mam niestey podejrzenia, że tam wyląduję.
Nuda nudami ale dodatkowo dochodzi tutaj do zagrożenia życia lub zdrowia pełniąc służbę w takim strzeżonym ośrodku: agresywni cudzoziemcy, często uzależnieni od narkotyków, po wyrokach w polskich zakładach karnych, z różnymi zaburzeniami psychicznymi, nosiciele różnych chorób zakaźnych i do tego często nieadekwatna liczba f-szy pełniących nadzór nad tymi cudzoziemcami.