Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przenosiny do MON
02-01-2023, 15:09
Post: #1
Przenosiny do MON
Siema czy ktoś wie jak wyglądają przenosiny z SG do MON a dokładniej do ŻW. Zgodnie z Ustawa z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny i powołując się na Art 137. wyżej wymienionej ustawy.

Art. 137. 1. Funkcjonariusz Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Marszałkowskiej, Służby Celno-Skarbowej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego może być na własną prośbę przeniesiony do dalszego pełnienia służby w ramach zawodowej służby wojskowej, jeżeli wykazuje predyspozycje do pełnienia tej służby.

Oraz z zachowaniem ciągłości służby oraz równorzędnego stopnia.

Art. 138. Osoba posiadająca stopień policyjny, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Marszałkowskiej, Służby Celno-Skarbowej, Agencji Bezpieczeń- stwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, powołana na jej wniosek albo za jej zgodą do zawodowej lub terytorialnej służby wojskowej otrzymuje stopień równorzędny ze stopniem posiadanym w danej służbie.

Czy wie ktoś jak to wygląda/zna osobę która próbowała się przenieść?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2023, 09:34
Post: #2
RE: Przenosiny do MON
Jak to mówią: wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma Dodgy
Musisz zacząć od rozmowy z dowódcą jednostki, w której chciałbyś służyć (czy są etaty i czy Cię chce). A dalej to masz trochę info z tego forum http://www.nfow.pl/viewtopic.php?t=45366...2dbe9cd20d
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2023, 15:27
Post: #3
RE: Przenosiny do MON
Jak wyżej. Lecisz do dowódcy ŻW, ogarniasz etat, składasz podanie - tylko nie słuchaj tych, którzy mówią że niesiesz je bezpośrednio do Komendanta ŻW, bo za pominięcie drogi służbowej dostaniesz działę. Po pozytywnym zaopiniowaniu wniosku o przeniesienie dostajesz skierowanie na egzaminy w Warszawie i tyle. Aha - nie wiem czy tak jest w całej Polsce w ŻW, ale ogólnie dowódcy chcą, aby egzaminy zdane były na 5 i maksymalną możliwą liczbę punktów, więc bądź na to przygotowany - za 3 czy 4 po prostu Cię odrzucą Smile

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2023, 18:53
Post: #4
RE: Przenosiny do MON
Dzieki za odpowiedz panowie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2023, 09:43
Post: #5
RE: Przenosiny do MON
Przechodziłem dopiero cały ten proces na nowych zasadach. Koledzy trochę brednie piszą.
Po pierwsze- tak, idziesz do dowódcy jednostki jaka Cię interesuje i przedstawiając swoje kwalifikacje ubiegasz się o "zaświadczenie o możliwości powołania na stanowisko", czyli etat.

Po drugie zgodnie z rozporządzeniem o powołaniu do zawodowej służby wojskowej gromadzisz tam wyszczególnione dokumenty. M.in. podanie o przeniesienie do dalszego pełnienia służby w ramach zawodowej służby wojskowej- adresując to do ministra MON za pośrednictwem dyrektora departamentu kadr mon

Po trzecie wysyłasz wszystkie te kwity do dyrektora departamentu kadr mon

I czekasz na odpowiedź.

Ale..... z potwierdzonych informacji wszystkie są odmowne przez ministra MSWiA bez podania przyczyny/uzasadnienia. Odwołanie nic nie da, wiem bo to robiłem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2023, 17:26
Post: #6
RE: Przenosiny do MON
(11-01-2023 09:43 )smallbear napisał(a):  Przechodziłem dopiero cały ten proces na nowych zasadach. Koledzy trochę brednie piszą.
Po pierwsze- tak, idziesz do dowódcy jednostki jaka Cię interesuje i przedstawiając swoje kwalifikacje ubiegasz się o "zaświadczenie o możliwości powołania na stanowisko", czyli etat.

Po drugie zgodnie z rozporządzeniem o powołaniu do zawodowej służby wojskowej gromadzisz tam wyszczególnione dokumenty. M.in. podanie o przeniesienie do dalszego pełnienia służby w ramach zawodowej służby wojskowej- adresując to do ministra MON za pośrednictwem dyrektora departamentu kadr mon

Po trzecie wysyłasz wszystkie te kwity do dyrektora departamentu kadr mon

I czekasz na odpowiedź.

Ale..... z potwierdzonych informacji wszystkie są odmowne przez ministra MSWiA bez podania przyczyny/uzasadnienia. Odwołanie nic nie da, wiem bo to robiłem.

I co zrobiłeś? Czy już się przeniosłeś czy dałeś sobie spokój? Sam się zastanawiam nad przenosinami do WOTu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2023, 16:52
Post: #7
RE: Przenosiny do MON
Ja tam pominąłem wszystko i odrazu składałem komplet kwitów do Warszawy departamentu kadr i wyznaczyli mi stanowisko dowódcy drużyny w jednostce w moim mieście. Musiałem podpisać oświadczenie ze zgadzam się na przeniesienie na zaproponowane stanowisko. Teraz pozostaje tylko czekać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-08-2023, 19:01
Post: #8
RE: Przenosiny do MON
(02-08-2023 16:52 )KDave napisał(a):  Ja tam pominąłem wszystko i odrazu składałem komplet kwitów do Warszawy departamentu kadr i wyznaczyli mi stanowisko dowódcy drużyny w jednostce w moim mieście. Musiałem podpisać oświadczenie ze zgadzam się na przeniesienie na zaproponowane stanowisko. Teraz pozostaje tylko czekać

Kolego a dostałeś już odpowiedź pozytywną? Jak tak to ile czasu czekałeś? U mnie już 4 miesiąc leci od złożenia papierów i dalej cisza...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS