Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy warto startować do SG
13-01-2023, 00:26
Post: #1
Czy warto startować do SG
Hej
Czy uważacie ze warto startować do służby w SG w obecnym czasie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2023, 08:00
Post: #2
RE: Czy warto startować do SG
(13-01-2023 00:26 )sdam napisał(a):  Hej
Czy uważacie ze warto startować do służby w SG w obecnym czasie ?

You can't feel the heat until you hold your hand over the flame Smile a tak na poważnie - pewnie. Obecnie praca (praktycznie) jak każda inna z uwagi na wydłużony czas służb do osiągnięcia wieku emerytalnego. Choć jeżeli masz 20 lat, to odejdziesz na emeryturę w wieku 45 - to i tak 20 lat szybciej niż Twoi koledzy z cywila. Zawsze możesz się przyjąć i jeżeli Ci się nie spodoba, po prostu się zwolnisz/przeniesiesz. Natomiast o wadach, zaletach (xD) i charakterystyce służby dowiesz się z innych tematów na tym forum.

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2023, 19:38
Post: #3
RE: Czy warto startować do SG
NIE jeżeli:
- mieszkasz w większym mieście i masz możliwość zatrudnienia w sektorze prywatnym na konkurencyjnym rynku pracownika
- jesteś osobą ambitną, chcesz się rozwijać, wykazywać i stawiasz sobie wysoko poprzeczkę
- pieniądze i poziom stopy życiowej są dla Ciebie ważne
- nie lubisz zima i długich dojazdów do pracy

TAK jeżeli:
- chcesz pracować krócej niż inni (emerytura po 25 latach służby)
- lubisz monotonną i wyczerpującą ale jednocześnie stabilną pracę
- nie przeszkadza Ci szczególna dyscyplina
- mieszkasz gdzieś na ścianie wschodniej, gdzie nie ma pracy dla ludzi z żadnym wykształceniem Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2023, 19:51
Post: #4
RE: Czy warto startować do SG
Obecnie nie ma już dużego bezrobocia. Można sobie dowolnie przebierać w ofertach pracy. Warto więc sobie poszukać takiej pracy która będzie sprawiała osobie przyjemność i satysfakcję. Skoro ktoś uwielbia pracę z dziećmi to niech idzie do pracy w przedszkolu a nie w budowlance.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2023, 20:40
Post: #5
RE: Czy warto startować do SG
Podepne sie pod pytanie, mieszkam w we Wroclawiu roboty w sektorze prywatnym jest tu sporo za lepsze pieniadze niz w SG ale do munduru jakos ciagnie, dyscypline tez lubie. Gdybym pelnil sluzbe w placowce we Wroclawiu albo na lotnisku jak czesto moge liczyc na "wycieczki" pod granice wschodnia, bo szczerze to tylko ta kwestia mnie powstrzymuje przed zlozeniem papierow do SG?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2023, 18:07
Post: #6
RE: Czy warto startować do SG
Delegowanym do czasowego pełnienia służby w dowolnym miejscu w Polsce możesz być w każdej chwili i takie sytuacje mają miejsce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2023, 19:32
Post: #7
RE: Czy warto startować do SG
(14-01-2023 18:07 )mnich napisał(a):  Delegowanym do czasowego pełnienia służby w dowolnym miejscu w Polsce możesz być w każdej chwili i takie sytuacje mają miejsce.

Tak wiem, czytalem ustawe o SG. Chodzi mi jednak bardziej o praktyke niz formulki. Czy kogos kto pracuje w duzym miescie wojewodzkim gdzie jest mase roboty na lotnisku i w placowce przy kontroli zatrudnienia beda oddelegowywac tak czesto jak kogos kto robi w "wypizdowie dolnym" gdzie malo co sie dzieje?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2023, 21:00
Post: #8
RE: Czy warto startować do SG
Wycieczki do krainy żubrów dotykają każdego. Znam takich, co w zeszłym roku zaliczyli 3 x dwutygodniowe "wczasy"
Ps. jeżeli przez "wypizdowie dolne" rozumiesz zewnętrzną granicę, to słabe rozpoznanie zrobiłeś Wink

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2023, 22:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2023 22:09 przez Zachodnik.)
Post: #9
RE: Czy warto startować do SG
(14-01-2023 21:00 )keyser soze napisał(a):  Wycieczki do krainy żubrów dotykają każdego. Znam takich, co w zeszłym roku zaliczyli 3 x dwutygodniowe "wczasy"
Ps. jeżeli przez "wypizdowie dolne" rozumiesz zewnętrzną granicę, to słabe rozpoznanie zrobiłeś Wink

niekoniecznie, zewnetrzna to inna bajka i priorytet jakby nie patrzac, mam na mysli placowki w malych miejscowosciach na wewnetrznej Wink 3 wycieczki po dwa tygodnie jak najbardziej do przezycia dla mnie Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2023, 08:49
Post: #10
RE: Czy warto startować do SG
(14-01-2023 22:09 )Zachodnik napisał(a):  
(14-01-2023 21:00 )keyser soze napisał(a):  Wycieczki do krainy żubrów dotykają każdego. Znam takich, co w zeszłym roku zaliczyli 3 x dwutygodniowe "wczasy"
Ps. jeżeli przez "wypizdowie dolne" rozumiesz zewnętrzną granicę, to słabe rozpoznanie zrobiłeś Wink

niekoniecznie, zewnetrzna to inna bajka i priorytet jakby nie patrzac, mam na mysli placowki w malych miejscowosciach na wewnetrznej Wink 3 wycieczki po dwa tygodnie jak najbardziej do przezycia dla mnie Wink

Chłopaku, za naszą wschodnią granicą ma miejsce jeden z największych konfliktów zbrojnych jakie nawiedziły Europę w ostatnich 100 latach. Sytuacja jest tak dynamiczna, że nikt nie potrafi powiedzieć co będzie się działo na wschodniej flance za dwa tygodnie, nie mówiąc już o okresie półrocznym (bo co najmniej tyle zajmie Ci dostanie się do Straży GRANICZNEJ).
I w tej sytuacji chcesz, żeby ktoś na forum obiecał Ci, ile razy będziesz odwiedzał Bieszczadzki albo Nadbużański oddział SG w formie oddelegowania .
Chyba powinieneś sobie jednak darować służbę w SG Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2023, 20:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2023 20:31 przez Zachodnik.)
Post: #11
RE: Czy warto startować do SG
(17-01-2023 08:49 )euro napisał(a):  
(14-01-2023 22:09 )Zachodnik napisał(a):  
(14-01-2023 21:00 )keyser soze napisał(a):  Wycieczki do krainy żubrów dotykają każdego. Znam takich, co w zeszłym roku zaliczyli 3 x dwutygodniowe "wczasy"
Ps. jeżeli przez "wypizdowie dolne" rozumiesz zewnętrzną granicę, to słabe rozpoznanie zrobiłeś Wink

niekoniecznie, zewnetrzna to inna bajka i priorytet jakby nie patrzac, mam na mysli placowki w malych miejscowosciach na wewnetrznej Wink 3 wycieczki po dwa tygodnie jak najbardziej do przezycia dla mnie Wink

Chłopaku, za naszą wschodnią granicą ma miejsce jeden z największych konfliktów zbrojnych jakie nawiedziły Europę w ostatnich 100 latach. Sytuacja jest tak dynamiczna, że nikt nie potrafi powiedzieć co będzie się działo na wschodniej flance za dwa tygodnie, nie mówiąc już o okresie półrocznym (bo co najmniej tyle zajmie Ci dostanie się do Straży GRANICZNEJ).
I w tej sytuacji chcesz, żeby ktoś na forum obiecał Ci, ile razy będziesz odwiedzał Bieszczadzki albo Nadbużański oddział SG w formie oddelegowania .
Chyba powinieneś sobie jednak darować służbę w SG Smile

spokojnie, za duzo tv chyba wlecialo...pytam po prostu o realia sluzby, zeby wiedziec czy warto i czy to w ogole dla mnie, o nic wiecej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2023, 20:58
Post: #12
RE: Czy warto startować do SG
Na forum będąc anonimowym ludzie stają się bardziej odważni niż są w rzeczywistości więc piszą dosadniej i z wyższością wobec innych. Widzisz, 3 ostatnie lata pokazały że mogą zaistnieć sytuacje, których nikt nie jest w stanie przewidzieć tj. covid, napływ migrantów z Białorusi oraz wojna w Ukrainie. Każda z tych sytuacji spowodowała konieczność wzmacniania granicy w określonych miejscach. 4 lata temu nikt nie przewidziałby, że coś takiego będzie miało miejsce. Jeśli będzie potrzeba takie delegowanie może dotknąć i Ciebie i mało kogo będzie interesować czy możesz i czy chcesz. Na tą chwilę tego rodzaju delegowanie (w zakresie jego trwania) jest określone przepisami, ale przepisy mają to do siebie że w zależności od potrzeby można je zmienić. Można jedynie domniemac że nie będzie to zmiana korzystna dla funkcjonariusza. Sądzę że najlepszą odpowiedź dał Ci kolega wyżej podając kilka trafnych argumentów na "tak" oraz na "nie".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2023, 11:46
Post: #13
RE: Czy warto startować do SG
(17-01-2023 20:58 )mnich napisał(a):  Na forum będąc anonimowym ludzie stają się bardziej odważni niż są w rzeczywistości więc piszą dosadniej i z wyższością wobec innych. Widzisz, 3 ostatnie lata pokazały że mogą zaistnieć sytuacje, których nikt nie jest w stanie przewidzieć tj. covid, napływ migrantów z Białorusi oraz wojna w Ukrainie. Każda z tych sytuacji spowodowała konieczność wzmacniania granicy w określonych miejscach. 4 lata temu nikt nie przewidziałby, że coś takiego będzie miało miejsce. Jeśli będzie potrzeba takie delegowanie może dotknąć i Ciebie i mało kogo będzie interesować czy możesz i czy chcesz. Na tą chwilę tego rodzaju delegowanie (w zakresie jego trwania) jest określone przepisami, ale przepisy mają to do siebie że w zależności od potrzeby można je zmienić. Można jedynie domniemac że nie będzie to zmiana korzystna dla funkcjonariusza. Sądzę że najlepszą odpowiedź dał Ci kolega wyżej podając kilka trafnych argumentów na "tak" oraz na "nie".
Obecnie czas oddelegowania to jest nie dluzej niz 12 miesiecy w przeciagu trzech lat, o ten przepis Ci chodzi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2023, 17:21
Post: #14
RE: Czy warto startować do SG
Centrum, północ i zachód Polski nie warto. A na wschodzie czyli NOSG, BiOSG czy POSG to jeszcze jak cię mogę...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-07-2023, 08:13
Post: #15
RE: Czy warto startować do SG
jestem świeżo po komisji lekarskiej i sądząc po ilości osób chętnych, to jednak coś w służbie jest, co przyciąga. może ostatnie podwyżki uposażenia ? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-07-2023, 19:25
Post: #16
RE: Czy warto startować do SG
(03-07-2023 08:13 )Lucky napisał(a):  jestem świeżo po komisji lekarskiej i sądząc po ilości osób chętnych, to jednak coś w służbie jest, co przyciąga. może ostatnie podwyżki uposażenia ? Smile

do jakiego oddzialu startujesz?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-07-2023, 15:06
Post: #17
RE: Czy warto startować do SG
(03-07-2023 08:13 )Lucky napisał(a):  jestem świeżo po komisji lekarskiej i sądząc po ilości osób chętnych, to jednak coś w służbie jest, co przyciąga. może ostatnie podwyżki uposażenia ? Smile

Chyba nie sprawdzałeś jakie to "kokosy" są w SGBig Grin

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-07-2023, 11:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2023 11:33 przez Lucky.)
Post: #18
RE: Czy warto startować do SG
(03-07-2023 19:25 )Aleksander-ns napisał(a):  
(03-07-2023 08:13 )Lucky napisał(a):  jestem świeżo po komisji lekarskiej i sądząc po ilości osób chętnych, to jednak coś w służbie jest, co przyciąga. może ostatnie podwyżki uposażenia ? Smile

do jakiego oddzialu startujesz?

Nadwiślański

(04-07-2023 15:06 )keyser soze napisał(a):  
(03-07-2023 08:13 )Lucky napisał(a):  jestem świeżo po komisji lekarskiej i sądząc po ilości osób chętnych, to jednak coś w służbie jest, co przyciąga. może ostatnie podwyżki uposażenia ? Smile

Chyba nie sprawdzałeś jakie to "kokosy" są w SGBig Grin

Tak się składa, że sprawdzałem i są porównywalne z rynkiem pracy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS