Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przejście z MON do SG
16-02-2024, 10:52
Post: #1
Przejście z MON do SG
Dzień dobry, przeglądam forum ale nie do końca znalazłem odpowiedzi których szukam.
Służę w MONie i chciałbym kontynuować swoją służbę w SG. Mam ponad 15 lat ciągłej służby. Czy jest zachowana ciągłość służby? Czy przechodząc do SG nabieram praw emerytalnych w SG od dnia kiedy obejmę obowiązki czy muszę odsłużyć jakiś czas by się to naliczyło? Co w momencie gdy zrezygnuje ze służby i odejdę z SG co z moją emeryturą, mam ją z MONu czy MSWiA?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2024, 15:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2024 15:12 przez chorazynowy.)
Post: #2
RE: Przejście z MON do SG
(16-02-2024 10:52 )jawor napisał(a):  Dzień dobry, przeglądam forum ale nie do końca znalazłem odpowiedzi których szukam.
Służę w MONie i chciałbym kontynuować swoją służbę w SG. Mam ponad 15 lat ciągłej służby. Czy jest zachowana ciągłość służby? Czy przechodząc do SG nabieram praw emerytalnych w SG od dnia kiedy obejmę obowiązki czy muszę odsłużyć jakiś czas by się to naliczyło? Co w momencie gdy zrezygnuje ze służby i odejdę z SG co z moją emeryturą, mam ją z MONu czy MSWiA?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Spokojnie przechodzisz z MON do SG zabierasz ze sobą też 15 lat i stopień, ponad 15 lat temu dużo z Monu przechodziło do SG bo likwidowano jednostki, czy rzucanie po Polsce, a z drugiej strony wtedy większość komendantów było jeszcze po zmechu czasy WOP u
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2024, 16:07
Post: #3
RE: Przejście z MON do SG
Nie chce mi się zgłębiać przepisów MON-owskich ale z tego co słyszałem to w armii płacą dobre pieniądze "na własne mieszkanie". W SG dostaniesz jakiś ochłap. Więc policz czy nie warto przed odejściem wyszarpać z MON mieszkaniówkę.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2024, 16:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2024 16:50 przez jawor.)
Post: #4
RE: Przejście z MON do SG
(16-02-2024 16:07 )niepokorny napisał(a):  Nie chce mi się zgłębiać przepisów MON-owskich ale z tego co słyszałem to w armii płacą dobre pieniądze "na własne mieszkanie". W SG dostaniesz jakiś ochłap. Więc policz czy nie warto przed odejściem wyszarpać z MON mieszkaniówkę.
Tak, pieniądze są wyższe i uposażenie też poszło mocno do góry. Jest znacznie prościej i łatwiej obliczyć ile kto ma i ile komu się należy.
Z MONem się rozliczę całkowicie. Bardziej interesuje mnie jak to wygląda w SG. „Mieszkaniówka” pewnie się nie należy bo dostanę odprawę mieszkaniową z MON ale jak jest z przepisami emerytalnymi. Czy wstępując do SG zostaje na starych zasadach czy łapie się na nowe? Biorę pod uwagę, że to może być nie to albo będę chciał odejść i jak wtedy wygląda sprawa wysługi czy też praw do emki?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2024, 19:10
Post: #5
RE: Przejście z MON do SG
(16-02-2024 16:47 )jawor napisał(a):  
(16-02-2024 16:07 )niepokorny napisał(a):  Nie chce mi się zgłębiać przepisów MON-owskich ale z tego co słyszałem to w armii płacą dobre pieniądze "na własne mieszkanie". W SG dostaniesz jakiś ochłap. Więc policz czy nie warto przed odejściem wyszarpać z MON mieszkaniówkę.
Tak, pieniądze są wyższe i uposażenie też poszło mocno do góry. Jest znacznie prościej i łatwiej obliczyć ile kto ma i ile komu się należy.
Z MONem się rozliczę całkowicie. Bardziej interesuje mnie jak to wygląda w SG. „Mieszkaniówka” pewnie się nie należy bo dostanę odprawę mieszkaniową z MON ale jak jest z przepisami emerytalnymi. Czy wstępując do SG zostaje na starych zasadach czy łapie się na nowe? Biorę pod uwagę, że to może być nie to albo będę chciał odejść i jak wtedy wygląda sprawa wysługi czy też praw do emki?

Stare zasady jest ciągłość służby, tak samo idąc do Monu z SG
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2024, 08:37
Post: #6
RE: Przejście z MON do SG
(16-02-2024 19:10 )chorazynowy napisał(a):  
(16-02-2024 16:47 )jawor napisał(a):  
(16-02-2024 16:07 )niepokorny napisał(a):  Nie chce mi się zgłębiać przepisów MON-owskich ale z tego co słyszałem to w armii płacą dobre pieniądze "na własne mieszkanie". W SG dostaniesz jakiś ochłap. Więc policz czy nie warto przed odejściem wyszarpać z MON mieszkaniówkę.
Tak, pieniądze są wyższe i uposażenie też poszło mocno do góry. Jest znacznie prościej i łatwiej obliczyć ile kto ma i ile komu się należy.
Z MONem się rozliczę całkowicie. Bardziej interesuje mnie jak to wygląda w SG. „Mieszkaniówka” pewnie się nie należy bo dostanę odprawę mieszkaniową z MON ale jak jest z przepisami emerytalnymi. Czy wstępując do SG zostaje na starych zasadach czy łapie się na nowe? Biorę pod uwagę, że to może być nie to albo będę chciał odejść i jak wtedy wygląda sprawa wysługi czy też praw do emki?

Stare zasady jest ciągłość służby, tak samo idąc do Monu z SG
Dziękuję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS