Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Finanse (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody (/showthread.php?tid=354)



RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Mouse - 09-12-2022 16:02

Widzę że co niektórzy (zwłaszcza mający kocie twarze z ciekawości) za pieniążki daliby się wydymać. Stawiam że już są przedymani skoro mają takie ciekawości i pytania. A do tych co by chcieli dwie rewaloryzacje 31.12 i 01.03 - tata nie popchnął dalej? I jak z odpowiedzią - troll czy idiota? Bo wstyd będzie jak się okaże że cię wydyma następny.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - towarzysz - 09-12-2022 20:18

(09-12-2022 06:30 )keyser soze napisał(a):  
(08-12-2022 20:45 )kszekosz napisał(a):  ...że trzeba być bezczelnym żeby publicznie nazywać wydymaniem nas brak jednoczesnej możliwości uzyskania podwyżki w służbie i rewaloryzacji jako emeryt ...

Młody jesteś, to ci wytłumaczę - zawsze tak było, podwyżki od stycznia a waloryzacja od marca. Dopiero teraz po raz pierwszy rząd postanowił zaoszczędzić na emerytach, bo mu po prostu dramatycznie brakuje kasy. Ale podejrzewam, że jako zadeklarowany pisior to i tak tego nie zrozumiesz.

Coś się to kupy nie trzyma. Niby rządowi dramatycznie brakuje kasy ale przeznacza kolejne pieniądze na kolejne dodatki (graniczny, stołeczny) dla funkcjonariuszy.
No cóż.... niektórym "zaczadzenie polityczne" blokuje zdroworozsądkowe myślenie. Mam nadzieję, że jak najwięcej tak "zaczadziałych" funków odejdzie na EM-kę od lutego. Szansa, że formacja chociaż trochę znormalnieje.
"Podoba mi się" także tok myślenia: "zawsze tak było, podwyżki od stycznia a waloryzacja od marca". Wg tego toku myślenia to obecni emeryci dymani są do kwadratu. A dlaczego? A dlatego, że zawsze tak było, że na odejście na EM-kę masowo podwyższali dodatek służbowy aby emka nie była wiele mniejsza od ostatniego wynagrodzenia. Obecnie prawie się tego nie praktykuje. No tylko trochę lipa bo nie można tego bezpośrednio przypisać rządowi (wnioskuje przełożony do komendanta d/s osobowych), ajajaj szkoda bo to byłby dobry argument na poparcie "wizji": rządowi dramatycznie brakuje kasy" Big GrinBig GrinBig Grin
PS. Zapewne zabetonowane platfusy i tak tego nie zrozumieją WinkBig GrinWink


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - keyser soze - 10-12-2022 13:56

Oj towarzysz zwolennik socjalistów z pisu strasznie się obruszyłBig Grin
Ale nie bój się, z firmy odchodzą najlepsi specjaliści co cywilnego rynku się nie boją i są zwolennikami kapitalizmu, więc faktycznie atmosferę będziesz miał lepszą Big Grin


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Patek666 - 10-12-2022 16:38

Jestem w szoku...jakich to porządnych i prawych funków posiada obecnie SGBig GrinBig Grin
Krytykują "pazerność" kolegów zbliżających się do emki a niektórzy wręcz im ubliżają...Młode szczurki zmienią zdanie jak sami staną u progu "zasłużonej" emeryturki...Hipokryzja prawie równa tym z Wiejskiej.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - niepokorny - 10-12-2022 18:44

Wątek o emeryturach jest w innym miejscu. W tym piszemy o głównie o nagrodach np. czy będzie karpiowe na święta? ile tego będzie? dlaczego tak mało? i czy dostaną wszyscy czy tylko wazeliniarze?


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - plemie101 - 10-12-2022 22:36

WMOSG około 250 zł w piątek... Czy to karpiowe czy mikołajkowe czy przypadkowe to nie wiem Wink


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - towarzysz - 11-12-2022 12:56

(10-12-2022 13:56 )keyser soze napisał(a):  Oj towarzysz zwolennik socjalistów z pisu strasznie się obruszyłBig Grin
Ale nie bój się, z firmy odchodzą najlepsi specjaliści co cywilnego rynku się nie boją i są zwolennikami kapitalizmu, więc faktycznie atmosferę będziesz miał lepszą Big Grin
Najlepsi specjaliści zwolennicy kapitalizmu z Tobą na czele Smile co nie boisz się cywilnego rynku Smile Powodzenia czekam z utęsknieniem na tą chwilę Smile
Co by mi Niepokorny nie zarzucił, że post nie na temat to: zgodnie z doktryną keyser soze nagród świątecznych, karpiowego, mikołajowego czy przypadkowego nie ma i nie będzie bo rządowi dramatycznie brakuje kasy. A i dodatkowo rząd wydyma emerytów, oni nie dostaną nic do odejścia na EM-kę. Big GrinBig GrinBig Grin


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - plemie101 - 11-12-2022 14:24

A na tych co napisali nagrody wcześniej i złożyli raport to dziwnym trafem cofnęli nagrody... Wstyd


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - bastev - 11-12-2022 19:43

(11-12-2022 14:24 )plemie101 napisał(a):  A na tych co napisali nagrody wcześniej i złożyli raport to dziwnym trafem cofnęli nagrody... Wstyd

Zenua…
To ze ktoś idzie na emke nie może dostać… nagrody??!
Angry
Szczerze mówiąc powinni dać takiemu co odsłużył
np 20-30 lat miniumum 5-10k nAgrody…
Nie mówię tu o palacowcach i spijaczach kawusi…
Tylko o takich co tyrali w terenie…
Rzygac się chce na to wszystko…!


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Mouse - 11-12-2022 20:36

(10-12-2022 16:38 )Patek666 napisał(a):  Jestem w szoku...jakich to porządnych i prawych funków posiada obecnie SGBig GrinBig Grin
Krytykują "pazerność" kolegów zbliżających się do emki a niektórzy wręcz im ubliżają...Młode szczurki zmienią zdanie jak sami staną u progu "zasłużonej" emeryturki...Hipokryzja prawie równa tym z Wiejskiej.

Posiada - zwłaszcza takich co ich dyma: rząd, idiota lub troll. To nie krytyka pazerności tylko peowskiego podejścia do życia (bycie zawsze dymanym). Po raz pierwszy rząd daje rewaloryzację emerytur na poziomie 14% i po raz pierwszy nie chce aby co niektóre osoby wykorzystując ten fakt, mogąc jeszcze służyć, dostała drugą zachętę do zdjęcia munduru w ciężkich ze względu na wojnę u UA czasach - w postaci podwyżki uposażenia od 01.01. Tym bardziej że część z tych funkcjonariuszy dostaje dodatek stażowy, zaraz zabrany przez peownię dodatek graniczny. A to że co niektórzy mają problem z przełożonymi czy ze swoimi dwiema lewymi rączkami to nie znaczy że muszą pluć na łapę która im daje. Prawie każdy z tych chorążych od 2017 r. zarabia prawie dwa razy więcej a z dodatkiem stażowy (tym wyższym) prawie trzy - o 500+ nie mówiąc. Tylko Pis, Kaczyński, Morawiecki mnie dyma.

(11-12-2022 14:24 )plemie101 napisał(a):  A na tych co napisali nagrody wcześniej i złożyli raport to dziwnym trafem cofnęli nagrody... Wstyd

Napisali czy były już przyznane? Cofnęli wnioski czy cofnęli rozkazy? Masz konkretny przykład?

(09-12-2022 20:18 )towarzysz napisał(a):  
(09-12-2022 06:30 )keyser soze napisał(a):  
(08-12-2022 20:45 )kszekosz napisał(a):  ...że trzeba być bezczelnym żeby publicznie nazywać wydymaniem nas brak jednoczesnej możliwości uzyskania podwyżki w służbie i rewaloryzacji jako emeryt ...

Młody jesteś, to ci wytłumaczę - zawsze tak było, podwyżki od stycznia a waloryzacja od marca. Dopiero teraz po raz pierwszy rząd postanowił zaoszczędzić na emerytach, bo mu po prostu dramatycznie brakuje kasy. Ale podejrzewam, że jako zadeklarowany pisior to i tak tego nie zrozumiesz.

Coś się to kupy nie trzyma. Niby rządowi dramatycznie brakuje kasy ale przeznacza kolejne pieniądze na kolejne dodatki (graniczny, stołeczny) dla funkcjonariuszy.
No cóż.... niektórym "zaczadzenie polityczne" blokuje zdroworozsądkowe myślenie. Mam nadzieję, że jak najwięcej tak "zaczadziałych" funków odejdzie na EM-kę od lutego. Szansa, że formacja chociaż trochę znormalnieje.
"Podoba mi się" także tok myślenia: "zawsze tak było, podwyżki od stycznia a waloryzacja od marca". Wg tego toku myślenia to obecni emeryci dymani są do kwadratu. A dlaczego? A dlatego, że zawsze tak było, że na odejście na EM-kę masowo podwyższali dodatek służbowy aby emka nie była wiele mniejsza od ostatniego wynagrodzenia. Obecnie prawie się tego nie praktykuje. No tylko trochę lipa bo nie można tego bezpośrednio przypisać rządowi (wnioskuje przełożony do komendanta d/s osobowych), ajajaj szkoda bo to byłby dobry argument na poparcie "wizji": rządowi dramatycznie brakuje kasy" Big GrinBig GrinBig Grin
PS. Zapewne zabetonowane platfusy i tak tego nie zrozumieją WinkBig GrinWink

Dlaczego piszesz: zabetonowane platfusy. Z jednej strony to jakbyś napisał masło maślane. Z drugiej to nie platfusy, to zwykli POchwiarze. Takaie synonimy: pochwa - dziura. Więc co robią pisory z pochwiarzami? A z trzeciej strony żaden tu z pochwiarzy detektywów nie odkrył że rząd nie chce w dwojaki sposób zachęcać do odejścia na emkę. Wąsik to sam publicznie powiedział że da dwóch argumentów nie będzie. CHoć źle zrobili że nie dali podwyżek kwotowych, np. 500 zł. Teraz taki generał dostanie 1500zł podwyżki emki a babcia która tyla samo pożera i ogrzewa tylko 300zł.
I z góry przepraszam niepokornego że odbiegam od wątku postu ale ciśnienie wzrasta jak się co niektórych czyta - obiecuje poprawę.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Pałacowy moniuch - 11-12-2022 21:54

Zdaje się, że Towarzysz uaktywnił swoje alter ego Mouse celem wspomożenia siebie samego w moderacji dyskusji i agresywnej agitacji politycznej. Może i w błędzie jestem, ale oprócz oczywistej zbieżności poglądów dostrzegam pewne zbieżności językowe. Ocencie sami:

(08-12-2022 16:36 )Mouse napisał(a):  Jak to wydymał? Bardzo dobrze zrobił. Albo podwyżka i praca dalej albo emerytura ale tylko z rewaloryzacją. Ja bym jeszcze bardziej wydymał: wprowadził rewaloryzację od 31.12.2022 a podwyżki dał od 01.01.2023.

(09-12-2022 16:02 )Mouse napisał(a):  Widzę że co niektórzy (zwłaszcza mający kocie twarze z ciekawości) za pieniążki daliby się wydymać. Stawiam że już są przedymani skoro mają takie ciekawości i pytania. A do tych co by chcieli dwie rewaloryzacje 31.12 i 01.03 - tata nie popchnął dalej? I jak z odpowiedzią - troll czy idiota? Bo wstyd będzie jak się okaże że cię wydyma następny.

(11-12-2022 20:36 )Mouse napisał(a):  Posiada - zwłaszcza takich co ich dyma: rząd, idiota lub troll. To nie krytyka pazerności tylko peowskiego podejścia do życia (bycie zawsze dymanym). Tylko Pis, Kaczyński, Morawiecki mnie dyma.


(11-12-2022 12:56 )towarzysz napisał(a):  Najlepsi specjaliści zwolennicy kapitalizmu z Tobą na czele Smile .... A i dodatkowo rząd wydyma emerytów, oni nie dostaną nic do odejścia na EM-kę. Big GrinBig GrinBig Grin

(09-12-2022 20:18 )towarzysz napisał(a):  .....Wg tego toku myślenia to obecni emeryci dymani są do kwadratu.....

(29-11-2022 20:47 )towarzysz napisał(a):  Widzę, że mocno zabolało przesunięcie podwyżki na 01.03.2023r. Wydymam system i odejdę po podwyżkach ale przed rewaloryzacją a tutaj zonk nie będzie podwyżki......

Ciekawe co na to pan Freud...
Odnośnie tego co napisał plemie 101 i bastev. Może nie chodzi o nagrody, a o wnioski o podwyższenia dodatków służbowych/funkcyjnych? Zastanawia mnie jaka to okazja teraz na nagrody? Wnioski na listopadowe były pisane na samym początku listopada, wtedy raportów o zwolnienie jeszcze nie było. Natomiast wnioski o podwyższenia idą w systemie ciągłym. Tutaj niestety kłania się przepis prawa w postaci par. 7 ust. 5a rozporządzenia płacowego, który stanowi: Przepisu ust. 5 pkt 1 (przyznanie w nowej wysokości lub podwyższenie dodatku) nie stosuje się do funkcjonariuszy przyjętych do służby przed dniem 1 stycznia 2013 r., którzy zgłosili pisemne zgłoszenie wystąpienia ze służby w związku z przejściem na emeryturę. Natomiast jeżeli chodzi o nagrodę na odejście to jest ona realizowana w postaci odprawy emerytalnej- możesz wziąć do 6 pensji oraz inne świadczenia.
Pozdrawiam


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Mouse - 11-12-2022 22:25

(11-12-2022 21:54 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Zdaje się, że Towarzysz uaktywnił swoje alter ego Mouse celem wspomożenia siebie samego w moderacji dyskusji i agresywnej agitacji politycznej. Może i w błędzie jestem, ale oprócz oczywistej zbieżności poglądów dostrzegam pewne zbieżności językowe.
Ciekawe co na to pan Freud...
Odnośnie tego co napisał plemie 101 i bastev. Może nie chodzi o nagrody, a o wnioski o podwyższenia dodatków służbowych/funkcyjnych? Zastanawia mnie jaka to okazja teraz na nagrody? Wnioski na listopadowe były pisane na samym początku listopada, wtedy raportów o zwolnienie jeszcze nie było. Natomiast wnioski o podwyższenia idą w systemie ciągłym. Tutaj niestety kłania się przepis prawa w postaci par. 7 ust. 5a rozporządzenia płacowego, który stanowi: Przepisu ust. 5 pkt 1 (przyznanie w nowej wysokości lub podwyższenie dodatku) nie stosuje się do funkcjonariuszy przyjętych do służby przed dniem 1 stycznia 2013 r., którzy zgłosili pisemne zgłoszenie wystąpienia ze służby w związku z przejściem na emeryturę. Natomiast jeżeli chodzi o nagrodę na odejście to jest ona realizowana w postaci odprawy emerytalnej- możesz wziąć do 6 pensji oraz inne świadczenia.
Pozdrawiam

Po pierwsze : nie ja zacząłem wątek o wydymaniu przez rząd więc jak chcesz tak błyskać to przytocz również keyser soze panie pałacowy Freudzie. Po drugie Wąsik o przesunięciu podwyżek mówił w październiku i było wiadomo że nie będzie podwójnej "motywacji" do przechodzenia na emeryturę - i już wtedy składano raporty o przejście na emeryturę aby zdążyć przed waloryzacją. A nagrody tak jak np. w 2020 były tylko co miesiąc przyznawane aby nie wykorzystano ich do podniesienia świadczenia. W pozostałej kwestii piszesz prawidłowo.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - niepokorny - 11-12-2022 23:40

@Pałacowy moniuch ja też używam słowa "dymać" w różnych odmianach i znaczeniach. I zapewniam, że ani z @Towarzyszem ani z @myszą nie mam wspólnego konta na forum. Wink
Z tego co pamiętam to planowana podwyżka uposażenia około 7,8%. Podwyżka emerytur 13,7%. Razem 21,5%. Sporo. I dlatego nie sądzę, że rząd zgodzi się dać mundurowym podwyżki od stycznia i pozwoli na podwójną waloryzację.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - towarzysz - 11-12-2022 23:51

(11-12-2022 21:54 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Zdaje się, że Towarzysz uaktywnił swoje alter ego Mouse celem wspomożenia siebie samego w moderacji dyskusji i agresywnej agitacji politycznej. Może i w błędzie jestem, ale oprócz oczywistej zbieżności poglądów dostrzegam pewne zbieżności językowe.

Niestety ale z przykrością muszę poinformować Ciebie, że jesteś w błędzie. Wystarczy abyś popatrzył na daty dołączenia do forum moją i Mouse (prawy górny róg ramki posta) listopad 2018 i styczeń 2017. Sądzisz, że założyłem nick-słupa: Mouse i po prawie 2 latach drugi właściwy aktywny? Słaba teoria wcześniej uczestniczyłem w agresywniejszych dyskusjach i jakoś "nie wspomagałem" się Mouse.
Zbieżności językowe to jedno słowo, no cóż..... chyba pochopnie wyciągnięty wniosek.

A teraz proszę o dowody agresywnej agitacji politycznej, którą to mi zarzuciłeś w tym wątku.

(11-12-2022 21:54 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Odnośnie tego co napisał plemie 101 i bastev. Może nie chodzi o nagrody, a o wnioski o podwyższenia dodatków służbowych/funkcyjnych? Zastanawia mnie jaka to okazja teraz na nagrody? Wnioski na listopadowe były pisane na samym początku listopada, wtedy raportów o zwolnienie jeszcze nie było. Natomiast wnioski o podwyższenia idą w systemie ciągłym. Tutaj niestety kłania się przepis prawa w postaci par. 7 ust. 5a rozporządzenia płacowego, który stanowi: Przepisu ust. 5 pkt 1 (przyznanie w nowej wysokości lub podwyższenie dodatku) nie stosuje się do funkcjonariuszy przyjętych do służby przed dniem 1 stycznia 2013 r., którzy zgłosili pisemne zgłoszenie wystąpienia ze służby w związku z przejściem na emeryturę. Natomiast jeżeli chodzi o nagrodę na odejście to jest ona realizowana w postaci odprawy emerytalnej- możesz wziąć do 6 pensji oraz inne świadczenia.
Pozdrawiam

Tutaj pełna zgodność merytorycznie i chyba jasno dla wszystkich wyjaśnione.

(11-12-2022 20:36 )Mouse napisał(a):  Dlaczego piszesz: zabetonowane platfusy. Z jednej strony to jakbyś napisał masło maślane. Z drugiej to nie platfusy, to zwykli POchwiarze. Takaie synonimy: pochwa - dziura. Więc co robią pisory z pochwiarzami?

Nie mogłem sobie odmówić skomentowania POchwiarze - dobre Big Grin Pierwszy raz słyszą ale podoba mi się bardzo Big GrinBig GrinBig Grin


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - plemie101 - 12-12-2022 07:02

Chodził o nagrody. Poszły wnioski- i osobom które rzuciły kwity nie dostały nagrody.(nie wiem czy cofnęli wnioski, ni wiem czy był rozkaz już) ale dziwnym trafem te osoby nie otrzymały nagrody - nagroda na konto innym funkcjonariuszom wpłynęła 10 listopada...

Nie wszyscy odchodzą pod koniec lutego. Niektórzy już w styczniu.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - keyser soze - 12-12-2022 09:29

(11-12-2022 20:36 )Mouse napisał(a):  ... CHoć źle zrobili że nie dali podwyżek kwotowych, np. 500 zł. Teraz taki generał dostanie 1500zł podwyżki emki a babcia która tyla samo pożera i ogrzewa tylko 300zł.
...

No i mamy klasycznego komunistę, który uważa, że każdy ma taki sam żołądek. Ja wiem, że wzorem prezia marzysz o powrocie PRLu, ale to się nie uda. Za rok wróci normalność.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Grześko - 12-12-2022 14:04

Do niektórych nadal nie dociera że wątek dot. Emerytur jest gdzie indziej. Już się słuchać nie da o tych pseudo emerytach .


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - keyser soze - 12-12-2022 16:19

(12-12-2022 07:02 )plemie101 napisał(a):  ... Chodziło o nagrody. .... osobom które rzuciły kwity nie dostały nagrody ...

Potwierdzam. Tak było w mandżurskim.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Mouse - 12-12-2022 16:44

(12-12-2022 09:29 )keyser soze napisał(a):  
(11-12-2022 20:36 )Mouse napisał(a):  ... CHoć źle zrobili że nie dali podwyżek kwotowych, np. 500 zł. Teraz taki generał dostanie 1500zł podwyżki emki a babcia która tyla samo pożera i ogrzewa tylko 300zł.
...

No i mamy klasycznego komunistę, który uważa, że każdy ma taki sam żołądek. Ja wiem, że wzorem prezia marzysz o powrocie PRLu, ale to się nie uda. Za rok wróci normalność.

A tu cię swędzi pochwiarzu. Na pagonach też masz po osiem gwiazdek? A jakiż to ty masz inny żołądek - musisz więcej żreć? Czy tylko się chwalić że pierdząc w stołek zarabiasz więcej niż złodziej albo idiota (wg. dzidy Bieńkowskiej). Za rok wróci normalność? - czyli jak było przed 2015 - bez dodatku granicznego, stażowego, bez płatnych nadgodzin, bez 500+, z urlopami liczonymi z sobotą, a dla cywili rycie do 67 roku życia? Co tobie Pis zabrał? A może emeryturkę zawinęli czerwonej rodzince?

(12-12-2022 07:02 )plemie101 napisał(a):  Chodził o nagrody. Poszły wnioski- i osobom które rzuciły kwity nie dostały nagrody.(nie wiem czy cofnęli wnioski, ni wiem czy był rozkaz już) ale dziwnym trafem te osoby nie otrzymały nagrody - nagroda na konto innym funkcjonariuszom wpłynęła 10 listopada...

Nie wszyscy odchodzą pod koniec lutego. Niektórzy już w styczniu.

Ok. Czyli odchodząc w styczniu gdyby dostali w listopadzie (jak inni - 10.11) nagrody to by mieli podwyższoną podstawę? Czy złożyli kwity w październiku a kierownik (naczelnik) [/font]jeszcze napisał wniosek o nagrodę i 01 im nie podpisał (lub kto inny po drodze wyrzucił wniosek do kosza). To ważne aby można było nagłośnić problem. Z resztą podzwonię to spróbuję ustalić.


RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody - Grześko - 13-12-2022 14:38

A o karpiowym w tym roku chodzą jakieś słuchy?